Kategorie blog
Symbole

 

 

Symbole


 

Sprawdź jakie znaczenie mają symbole. Dowiedz się więcej i wybierz odpowiednie dla swoich potrzeb okulary. 

 

 

 

tecna

Tecna to soczewka nowej generacji, szczególnie nadaje się w wysokie góry. Soczewka cat.S.4, koloru żółty/brązowy podkreślający kontrast i głębie. Podwójne lustro na soczewkach, zabezpieczają przed światłem słonecznymi odbiciami od płaskich powierzchni (śnieg, lód). A anty-refleksyjna powłoka wewnętrznej soczewki poprawia ostrość obrazu
i eliminuje odbicia promieni tylnych.


 

Quattro

Soczewka Quattro została opracowana w góry, dla najlepszej ochrony oczu, cat.S.4. Podstawowy kolor, specjalny odcień przydymionej soczewki, został opracowany, aby osiągnąć relaksujący efekt z powierzchni silnie odbijających światło (śnieg i lód). Zewnętrzna warstwa soczewki, lustrzana ma na celu zmniejszenie odblasków.


 

PolarFLEX - Promienie świetlne rozchodzą się w różnych kierunkach. Po przejściu przez soczewkę polaryzacyjną uporządkowują się w jednej płaszczyźnie. Kiedy promienie słoneczne padają na gładką powierzchnie ulegają odbiciu i rozpraszają się w dwóch kierunkach: poziomymi pionowym. Poziome promienie świetlne są nośnikiem ważnych informacji dla naszych oczu. Dzięki nim widzimy kolory i kontrasty. Natomiast promienie biegnące pionowo tworzą oślepiające białe refleksy szczególnie niebezpieczne przy odbiciu od lśniących powierzchni takich jak np. karoserie samochodów, śnieg, woda, asfalt itp.


 

CRX

CRX - Soczewki fotochromowe zawierają światłoczułe substancje, które modyfikują ich właściwości chemiczne.Struktura według natężenia światła. Podstawowym kolorem jest jasny i staje się ciemniejszy kiedy światło słoneczne jest głębsze i szybko rozjaśnia Kiedy światło spada. Możesz przejść z cienia do jasnych pomieszczeń i z powrotem i zawsze nosić okulary przeciwsłoneczne.Dostępne kolory to: CRX żółty (przechodząc z kategorii 1 do 2), przydymiony (od 1 do 3), a brązowy(kategoria 3/1 na 004, 006 i 806 modeli, 2-4 inne).


IDRO

IDRO Soczewka HYDRO, wodoodporna w której zachodzi specjalny proces że jego powierzchnia jest gładsza niż jakakolwiek inna. W ten sposób brud i woda odprowadzana jest szybciej a soczewka pozostaje czysta. Oprócz oczywistej korzyści praktyczne, te nowe soczewki zapewniają lepszą wizję i zawsze ostry obraz.


 

antyrefleks

Antyrefleks odbywa się w wewnętrznej części soczewki w celu wyeliminowania olśnienia, która powstaje poprzez odbicie światła na soczewce. Rezultatem jest wzrost kontrastu i lepszego postrzegania obrazu.


 

wentylacja

Wentylacja pozwala na właściwe odprowadzanie ciepła. Wentylacja jest bardzo ważnym elementem okularów oraz gogli. Niweluje skutki parowania szyb. Parowanie szyb wnika z faktu nagrzewania się twarzy oraz wydychanego ciepłego powietrza. Ciepłe powietrze unosi się do góry i styka z chłodnymi szybami gdzie następuje proces skraplania. Dzięki wentylacji ogranicza się parowanie. Szyby również odgrywają znaczenie w procesie parowania najlepsze materiały to takie które jako dobre przewodniki ciepła w krótkim czasie są wstanie dostosować swoją temperaturę do otoczenia.


 

RW

RW ( powłoka lustrzana) Odporna na zarysowania soczewka z poliwęglanu jest poddawana "wielowarstwowych" tęczowych kolorów z przodu, który ma na celu zmniejszenie powierzchni odbicia wiązki światła od(woda, śnieg i lód), i zwiększenie w tym samym czasie jej filtrowania. UV400 ochrona gwarantuje maksymalne ochrona przed promieniowaniem ultrafioletowym.


 

UV400

UV400nm

Ważnym powodem używania okularów przeciwsłonecznych jest ochrona naszego wzroku przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego, a w szczególności promieniowania ultrafioletowego (UV). Terminem ultrafiolet określa się światło, którego długość fali zawiera się w przedziale od około 200 do około 400nm. Jest to światło niewidzialne dla człowieka. Ochrona przed tego typu promieniowaniem jest ważna, ponieważ może być ono przyczyną wielu chorób z rakiem włącznie.


 

antifog

UV400nm Anti-fog

Soczewka z powłoką anti-fog do ekstremalnych warunków, dla wymagających. Pozwala zagwarantować doskonałą widoczność w różnych warunkach atmosferycznych.

Przeczytałeś artykuł jednak dalej masz wątpliwości zadzwoń do nas lub skontaktuj się drogą @. Odpowiemy na wszystkie twoje wątpliwości.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl